okna5

Okna drewniane – naturalny wybór dla wymagających odbiorców

Osoby będące miłośnikami okien wykonywanych z różnych odmian drewna to w wielu przypadkach osoby, które nastawiają się na naturalne, dobrze sprawdzone, solidne rozwiązania, nie uznając rozwiązań stanowiących kompromis. Czy to jest słuszne?

Z pewnością okna drewniane mają tę zasadniczą przewagę nad wyrobami z PCV, że w naturalny sposób zapewniają prawidłową wymianę powietrza w różnych pomieszczeniach. Nie musi to jednak jakkolwiek wskazywać, że są nieszczelne konstrukcyjnie. Trzeba mieć na uwadze to, że też okna PCV nie mogą być przez cały czas szczelnie zamknięte, ponieważ będzie to sprzyjało zawilgoceniu. Dlatego w wielu modelach instaluje się dziś specjalnie zaprojektowane odpowietrzniki, co na ogół nie jest konieczne w przypadku okien zrobionych z drewna.
Niekwestionowaną zaletą okien wykonanych z drewna będzie fakt, że mogą być założone praktycznie we wszystkich typach budynków. Trudno natomiast wyobrazić sobie dom stylizowany na góralską chatę z oknami PCV… Wbrew pozorom, okna drewniane również są bardzo trwałe, choć wymagają okresowej konserwacji, zwłaszcza w mocno nasłonecznionych budynkach. Można za to pomalować je na dowolny kolor, co nie jest możliwe w przypadku plastikowych okien. Użytkownicy drewnianych okien zwracają wyraźnie uwagę, że ich największą zaletą jest naturalny charakter materiału, z którego są wykonane. Gwarantuje on poczucie ciepła i cieplnej przytulności oraz posiada liczne estetyczne walory. Co jest zrozumiałe, za takiego typu atrakcje trzeba płacić. Zdecydowanie największą wadą drewnianych okien dla wielu osób będzie ich cena, zwłaszcza w przypadku wyrobów renomowanych firm, które decydują się na różnego typu, najlepsze dostępne komponenty. Należałoby ponadto pamiętać, że okna stanowią inwestycję na naprawdę dłuższy czas. Być może nawet nasze dzieci nie będą zmuszone ich zmieniać na nowszy typ zważywszy na duży poziom spadku funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>